Yaşam koçluğunun nihai amacımızı bulmamıza ve ona odaklanmamıza yardımcı olur. Peki yaşam koçluğunun etkisi ne gibi pratik bir fark yaratıyor? İşte yaşam koçluğu müşterilerinin elde ettiği yedi pratik fayda

  1. Temel değerler ile birlikte uyum sağlayın: Hayatın size dayattığı şeyler yerine, sizin için önemli olanı yapmak yaşam memnuniyetini artırır, stresi ve hayal kırıklığını azaltır.
  2. Toleransları ortadan kaldırın: Yolculuktaki sevincinizi artırırken, hayattaki önemli hedeflerin peşinden gitmek için enerjiyi serbest bırakır.
  3. İç engelleri tanımlayın ve üstesinden gelin: Sizi çıkmaza sokar ve ilerlemenizi sağlar ve her zaman istediğiniz korkuları ve kendinden şüphe duyma özgürlüğünü sağlar.
  4. Yaşam amacı eylem planları oluşturun: Hayatınızın bir yere gittiği hissi ile yaşam amacınıza doğru gerçek bir hareket yaratır.
  5. Allah ‘ın çağrısında netlik: Rabbinize daha fazla itaat, onunla ilişkinizde yakınlık.
  6. Allah’ın hayatınızdaki yol gösterici eli ortaya çıktı: Yaratıcınız için merak, sevgi ve ibadet üretir. Bazen “Neden bir yaşam koçum olmalı?” sorusunun en iyi cevabı. senin kişisel hikayen. Yaşam koçluğunun size etkisi ne oldu? İşte büyük bir yaşam geçişinde koçluktan nasıl etkilendiğini paylaşan bir koç örneği:
  7. “Sonunda, koçluk konusunda tetiği çektim çünkü hayatımda hiç bu kadar kritik bir karar verme zamanı ile karşılaşmadım ve Tanrı’dan haber alma ve O’nun bende ne yaptığına uyum sağlama fırsatını kaçırmak istemedim. ve benim aracılığımla. . . Koçluk zaman, para ve çaba gerektirir, ancak sonuçları paha biçilemez. Köşemde sadece kim olduğuma inanan biri değil, aynı zamanda beni yarattığı kaderde Tanrı ile adım adım yürümek için kalıpların dışında düşünmeye meydan okuma yetkisine sahip biri var. ”