Aslı Arkın, 2015 yılında Ege Üniversitesi Felsefe bölümünden onur belgesi ile mezun olmuştur. Lisans eğitimi esnasında Ege Üniversitesi Sosyoloji bölümünden yandal programına katılma hakkı kazanmış ve 2015 yılında Sosyoloji bölümünden de mezun olarak çift diploma almıştır. Yine aynı yıl içerisinde Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesinde pedagojik formasyon eğitimini tamamlamıştır.

Lisans eğitimini bitirdiği 2015 yılında, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi’nden tezli yüksek lisans programına 1.likle kabul almıştır. Yüksek lisans tez çalışmasını Siyaset Felsefesi ve Sosyolojisi üzerine hazırlamış ve 2019 yılında mezun olmuştur.

Mesleki yaşantısına lisanstan mezun olduğu sene 2015 yılında başlayarak, özel bir sağlık meslek lisesinde ilk deneyimini Felsefe Öğretmeni olarak elde etmiştir. Sonraki yıllarda dershanede Felsefe Öğretmeni olarak görev yapmıştır. 2017 yılında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açılan Rehber Öğretmen Yetiştirme Programına katılma hakkı kazanmış ve eğitimini tamamlayarak Rehber Öğretmen unvanını elde etmiştir. Aynı sene kurumsal bir kolejde Rehber Öğretmen olarak çalışmaya başlamıştır. 4 yıl rehber öğretmenlik görevinin ardından 1 yıl da aynı kurumda müdür yardımcılığı görevinde yer almıştır.

2021 yılı içerisinde Boğaziçi Üniversitesi’nden aldığı 3 ay süren “P4C-Çocuklar ve Topluluklar için Felsefe Eğitmen Eğitimi” programını başarıyla tamamlayarak P4C Uzmanı unvanını elde etmiştir. Aynı dönem içerisinde İstanbul Üniversitesi’nde başladığı “Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı” eğitimini tamamlamıştır. Bunun yanında Pandora Akademiden Sınav koçluğu eğitimini de alarak “Öğrenci&Sınav Koçu” olmuştur.

2021 yılından beri Bostanlı Psikoloji ve Psikodrama merkezinde P4C ve Öğrenci Koçu uzmanı olarak katkı sağlamakta ve Doktora eğitimine hazırlanmaktadır.

asli-arkin

P4C Uzmanı

Eğitim Danışmanı

Öğrenci Koçu

ÇALIŞTIĞI KONULAR

  • Çocuklarla Felsefe Çalışmaları

  • Topluluklarla Felsefe Çalışmaları

  • Öğrenci Koçluğu

  • Sınav Koçluğu

  • Eğitim Danışmanlığı

  • Tercih Danışmanlığı

× Size nasıl yardımcı olabiliriz ?